חדרי ארונות

במשפחה שלכם רבים על הארונות השונים בבית? אתם מגלים בארון החדר שלכם בגדים של הילדים? אתם לא לבד. במשפחות רבות, תכנון הארונות נעשה שלא כשורה, או פשוט לא עמד במבחן הזמן.

אולם, ניתן בהחלט לעשות סדר בבלאגן. הקצאת חדר אחד בבית או חלקים בחדר כך שיכילו את כל הדברים שבאמת חשובים (בגדים, קופסאות נעליים, חפצים) עשויה לחסוך לכם הרבה כאב ראש, ולהשיב את הסדר על כנו.

על חדרים, ארונות ומה שביניהם

חדר יוגדר כחדר ארונות כאשר יימצא בו ארון ללא דלתות (למרות שניתן בהחלט להוסיף לו דלת). חדר ארונות מאפשר לאחסן בגדים, מוצרי טקסטיל, ועוד.

בחדרי הארונות השונים, מותקנים מדפים ומגירות שונות. חשוב לזכור כי רוב הנמצא בחדר גלוי לעין בכל עת, ולכן יש משמעות רבה לעיצוב החדר.

כיצד מעצבים את חדר הארונות?

תכנון חדר ארונות הוא משימה לא פשוטה כלל וכלל. יש להתחשב במספר רב של גורמים: החדר צריך להיות יפה ויזואלית מצד אחד (ולכן ניתן להוסיף מגירות מעוצבות מזכוכית, למשל), וגם להיות נוח לשימוש מהצד השני: כל בגד שבו צריך להיות ממוקם בדיוק במקום שיאפשר שליפה מהירה שלו, ולהימצא במקום שיאפשר ראות מקסימלית עליו מכל רחבי החדר.

במילים אחרות: ניצול מקסימלי של החלל בחדר הוא חיוני מאין כמוהו, ועשוי למנוע טרחה רבה.

הרכבת חדר ארונות נעשית באמצעות אנשי מקצוע מתאימים

הבעיה היא שרוב האנשים לא בקיאים בנושאים אלה, וחסרי ניסיון בעיצוב. לכן, כשמעצבים חדר ארונות, מומלץ מאד להיעזר במומחים לתחום.

קיימים בשוק גורמים פרטיים רבים וכן חברות עסקיות שונות אשר מציעים מבחר חדרי ארונות ואף מסייעים ללקוח בבחירת ובעיצוב חדר הארונות המתאים לו. כל אלה נעשים תוך התחשבות בצרכי הלקוח ובהרגלי האיחסון שלו.

גמישות חדר ארונות היא חשובה מאד

מלבד האסתטיקה ונוחות האחסון בחדרי ארונות השונים, לקוחות רבים מעוניינים במערכת שתהיה גם גמישה. לעיתים, חלים בבית שינויים אשר מאלצים את יושביו לארגן אותו מחדש (מעבר דירה של הבנים, קניית בגדים מרובה), וחיוני שחדר הארונות יאפשר זאת: הזזה של מדפים, הגבעה והנמכה של מדפים, הוספת מגירות- כל אלה חשובים מאד במקרים מסוימים.