מערכות ישיבה / סלונים מעוצבים

אחד הרגעים המרגשים בכניסה לבית חדש או שדרוג הבית קשור לרכישת הסלון. סלונים או מערכות ישיבה, הנם לב הבית - המקום בו מארחים ומתכנסים. אם אתם עומדים בימים אלו אל מול בחירה של סלון חדש, תוכלו למצוא את האופציה הכי מתאימה לכם מתוך המבחר העצום של מערכות הישיבה שלנו, לדוגמה: סלון פינתי, סלון דו מושבי לצד ספה תלת מושבית או ספה דו מושבית , סלון שמורכב מספה דו מושבית לצד שתי כורסאות בודדות, ספה נפתחת למיטה וכדומה , כך שללא ספק יש מבחר נרחב של אופציות, וזאת עוד לפני שבחנו חומרים, צבעים, מרקמים ואלמנטים משלימים.

מכאן שיש לשאול את השאלה המתבקשת - כיצד יש לרכוש סלונים באשדוד? (או בכול מקום אחר בארץ). ובכן יש להתייחס הן למרכיב העיצובי והן למרכיב הפרקטי, אך כיוון ששיקולים עיצוביים הם מאוד אישיים, נתמקד במאמר זה בשורת שיקולים פרקטיים. כך למשל יש לציין שחשוב ביותר שהגודל של הסלון יתאים לגודל של הנישה, לא יחסום את הזרימה שבין החללים השונים, בעת הצורך ייצור תחימה ויזואלית, ינצל בחוכמה חללים קטנים, ייעשה שימוש חכם בפינות, יפנה אל עבר המקום ההגיוני ביותר, ישאיר מספיק מקום עבור תנועה וכמובן שיעניק מענה הולם לכלל הנפשות שגרות בבית, או לחלופין לאופי האירוח אליו רגילים.
עד כה דנו במגוון שיקולים פרקטיים, ואילו עתה נציין שבאופן כללי עבור סלונים קטנים מוטב לרכוש מערכת ישיבה פינתית ועבור סלונים רחבי ידיים מוטב לרכוש מספר פריטים נפרדים. פה נעבור רגע לפן האסתטי ונציין שניתן להתאים בין מספר פרמטרים שונים, כך למשל ניתן לרכוש ספה דו מושבית בעלת מראה אחד ולצידה לבחור שזלון, הדום, או כורסת יחיד בעל מראה אחר לגמרי, וזאת כי כל עוד השילובים מוקפדים, הרי שניתן ליצור מראה מרשים במיוחד. עוד אופציה נוספת עבור שילובים מציגה סיטואציה בה ניתן לרכוש ספה בעלת בד מסוים, אך להוסיף לה מגוון כריות מבדים אחרים. באופן שכזה ניתן לייצר קריצה מעניינת אך לא צעקנית.
ידוע לכל שרכישת מערכת ישיבה כרוכה בהוצאה לא קטנה, אך יחד עם זאת אין זה אומר שעדיף לחסוך כמה שניתן, אלא לעיתים ההמלצה היא הפוכה, כלומר להוציא מעט יותר על מנת לקבל הרבה יותר. עם זאת אין זה אומר שיש לרכוש סלון יקר במיוחד, אך זה כן אומר שמוטב להשקיע בסלון יותר איכותי.
מכאן שאם גם אתם תושבי אשדוד או הסביבה ואתם עומדים לקראת הרגע המרגש בו אתם מבקשים לבחון עבור ביתכם מערכת ישיבה חדשה, הרי שאתם מוזמנים לבחון שלל מערכות ישיבה באשדוד, אך כמובן רק לאחר שבחנתם מה כל מקום יודע להציע, מה טיב האיכות של הפריטים שמצויים באותו מקום וכמובן רק לאחר שבחנתם האם אתם מתחברים לסגנון של כלל הפרמטרים.
יש לקחת בחשבון שסלון לא רוכשים כל יום, סלונים צריכים להיות מתוכננים לתחזוקה מינימלית לאפשר תחזוקה נוחה, וזאת על מנת שבאמת תוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן, לכן יש לבחון לא רק את סוג הבד ואופי הניקיון שהוא מאפשר, אלא בנוסף גם יש לבחון ממה עשוי השלד, האם ניתן לתקן או להחליף חלק בעת הצורך, כמה עולה לשדרג את הכיסוי, מהם החומרים שאינן נראים לעין וכדומה, כאשר כל עוד מדובר בסלון שמיועד להישאר עמכם ליותר זמן, יש להשקיע יותר, וזאת כי לא פעם בעת סיטואציות מעין אלו הוצאה מעט יותר גבוהה עשויה להצדיק את עצמה הרבה יותר.
לבסוף נציין שלאחר בחינת כלל המשתנים, יש לקחת בחשבון שהסלון שרוכשים מתאים לעיצוב השולט בבית. כיצד ניתן לוודא זאת? באמצעות דרך מאוד פשוטה – כל שעליכם לעשות זה לצלם תמונה של הסלון ואולי עוד כמה חדרים מרכזיים, ולהגיע איתם לחנות. באופן כזה נוכל בחנותלהתייחס לכלל המשתנים, לא להסתמך על הזיכרון, להיעזר בדעת מעצב המקום, לשקול חלופות שונות של צבעים ובאופן כללי לבצע רכישה באופן הרבה יותר מושכל ובטוח. כמו כן ישנו עוד טיפ חשוב– ברגע שמוצאים מערכת ישיבה שמרגשת אתכם, כדאי לא להתלבט הרבהולגשת לרכוש, וזאת כי לאחר מכן ייתכן שהיא כבר לא תהיה זמינה.
אין בית שלא צריך סלון, אך לצד המכנה השותף הזה, ניתן למצוא מגוון צרכים משתנים, וזאת כי כל משפחה עשויה לכוון אל עבר סלון אחר, ולו בשל העדפות פרקטיות, העדפות עיצוביות, יכולת תקציבית, נתוני הסלון, גודל הבית ומגוון אלמנטים אחרים אשר דורשים התחשבות. אי לכך כאשר עומדים לרכוש סלון יש להבין במה יש להתחשב, מהי השאיפה ועל מה לא מוכנים להתפשר, כאשר רק לאחר שמפנימים כל זאת ניתן לצאת לבחור, כאשר פה נציין ונדייק שיש להגיע אל מקום שיודע להציע מגוון נרחב, וזאת על מנת שכל לקוח יוכל למצוא את האופציה הנכונה ביותר עבורו, וכמובן רק לאחר שהוא בחן מגוון אופציות חלופיות.