נוחות או נראות – מה חשוב יותר במערכת הישיבה?

רגע לפני שאתם יושבים בנחת: במה באמת חשוב להשקיע בספה החדשה שלכם – בנוחות או בנראות? מדובר על שני אלמנטים שלא כדאי להתפשר עליהם, ואין באמת סיבה להתפשר. הגיעו אל חנות הרהיטים ותיהנו גם אתם מחוויה מעוצבת ונוחה בסלון הביתי שלכם.

מערכת הישיבה כרהיט המרכזי ביותר בבית:

לא משנה העובדה כי פינות אחרות בבית ניסו לתפוס את תשומת הלב ולהדיח את הסלון מפודיום המנצחים – חלל זה היה מאז ומתמיד החלל המרכזי ביותר בבית שלכם. בעוד תוכלו להתפשר על איכות ונראות של אלמנטים ורהיטים שעתידים להשתלב בפינות אחרות בבית, הרי שמערכת הישיבה הסלונית היא מרכז הבית שלכם. במערכת ישיבה זו אתם מארחים את מיטב החברים ובני המשפחה, ומתרווחים בנוחות בסוף כל יום עבודה ובסופי השבוע. מאחר ומדובר על רהיט כל כך מרכזי, ההשקעה שלכם בו צריכה להיות בהתאם.

נוחות: על איזו ספה תרצו לשבת בסוף היום?

לא אחת נשאלת השאלה והיא במה כדאי להשקיע יותר – במערכת ישיבה מעוצבת וייחודיית, או שכדאי תחילה להשקיע בכל הקשור לנוחות? חשוב לזכור לפני הכל כי מטרת מערכת הישיבה היא מטרה פונקציונאלית: ספה שעליה אתם אמורים לשבת, לנוח ולהתרווח. כשם שלא תוכלו להתפשר על נוחות של מזרן, כך גם לא תוכלו להתפשר על נוחות הספה – פשוט מאחר ולא תוכלו ליהנות ממנה באופן זה. לכן, ההמלצה היא להגיע אל חנות הרהיטים לנסות מספר מערכות, ולהגיע להחלטה איזו ספה נוחה לכם יותר מכל הספות האחרות.

נראות: השפעה עיצובית על כל החללים הצמודים:

לצד הנוחות שעליה לא ניתן להתפשר בשום מצב ושום אופן, הרי שישנו גם הפן החזותי. כאמור, הסלון הינו החלל המרכזי ביותר בבית שלכם, כך שספה מעוצבת הינה בגדר חובה. לא רק שהספה משפיעה על נראות הסלון המרכזי, אלא שהיא מכתיבה גם את הטון העיצובי בכל הבית. במרבית הבתים, הסלון חולק את אותו המרחב גם עם המטבח וגם עם פינת האוכל, כך שמערכת הישיבה משפיעה בצורה ישירה גם על חללים אלו. בחרו ספה המתכתבת עם הטון העיצובי שתירצו לייצר, כאשר יש לקחת בחשבון רהיטים קיימים בבית – זאת על מנת ליהנות מאותה הרמוניה עיצובית.

נוחות לא באה על חשבון הנראות, וליהפך:

כיום, יותר מתמיד – אין כל סיבה להתפשר ובטח שדבר אחד לא צריך לבוא על החשבון השני. תוכלו למצוא ספה המעניקה לכם את המענה האידיאלי של נוחות ונראות גם יחד. המון רהיטים מתוכננים ומוצעים למכירה כאשר הדגש ניתן גם על הנראות וגם על הנוחות, כאשר הדוגמא הקלאסית היא ארונות הזזה: מצד אחד, מדובר על ארון פרקטי ונוח עם שלל פתרונות אחסון, ומצד שני זהו ארון מעוצב, יוקרתי ואלגנטי שתורם לחדר הארונות או לכל חדר אחר בו הוא משולב בסופו של דבר.