סידור הבית- עד כמה זה מסובך?

מלאכה של סידור הבית נשמעת לנו אולי דבר בסיסי וטרויאלי, אחרי ככלות הכל כולנו נוהגים באופן קבוע, מי יותר ומי פחות, לבצעסידור של הבית שלנו. שמירה על סדר בבית עם זאת עלולה להיות דבר מורכב יותר. לא כולם יודעים כיצד ליצור סדר אמתי בבית וכיצד לשמור על אותו סדר ולעתים נדרשת יד מקצועית שתוכל לסייע לנו ליצור בית מסודר ומאורגן. סוד הקסם של בית מסודר מתחיל בעובדה שאנשים רבים אוגרים חפצים ללא שום סיבה.

רגע לפני שעוברים דירה זה הזמן לבצע סידור הבית

מהטעם הזה, כאשר אנחנו עומדים לפני מעבר דירה אנחנו מגלים לפתע כמה חפצים אגרנו ואין לנו מושג מה לעשות בהם. כדי ליצור בית מסודר, חשוב לערוך סדר בכל החפצים ולוודא שאין בבית חפצים מיותרים. הנטייה לאגור לא רק חוסמת את הבית וממלאה אותו בציוד שאין לנו בו צורך, אלא גם חוסמת אנרגטית את האווירה בבית. בנוסף, חפצים שאין לנו צורך בהם יוכלו לשמש אנשים אחרים וכיום קיימות לא מעט דרכים להעביר הלאה כל מני ציוד שאין לנו צורך בו.

לא רק לקראת שינוי מקום מגורים

את המיון הזה בדרך כלל נהוגים אנשים לבצע לרגל מעבר דירה אולם אין זה חייב להיות כך. הקפדה על מיון מעת לעת ובמידת הצורך הסתייעות בגורמים מקצועיים, עשויה למנוע בלגן וכאוס בתוך הבית. גורם נוסף שמייצר בלגן שקשה להשתלט עליו הוא היעדר פתרונות אחסון או שימוש לא נכון במקומות אחסון קיימים. ארונות הבית למשל לעתים קרובות לא מנוצלים כהלכה, ומשום כך מתקשים בני הבית לשמור על סדר ועל ארגון בתוך הארונות.

על ידי גורם מקצועי

במצב כזה נדרש גורם מקצועי שיכול לבצע סידור ארונות ובמידת הצורך להתקין מקומות אחסון נוספים. סידור של כל חלל הביתהוא משימה מורכבת למדי שדורשת מחשבה, יצירתיות, יכולת להתבונן על הדברים ממרחק וגם יכולת לברור עיקר ותפל. לא כולם יודעים כיצד לעשות זאת, ולכן לעתים יש לקרוא לחברה מקצועית שמתמחה ביצירת סדר בכל חלל הבית תוך שימוש באנשי מקצוע שמתמחים בהתאמת מקומות אחסון, שימוש בחללים קיימים ומיון של התכולה לפי חשיבותה.